سیم خاردار
سیم خاردار برای حصارکشی امنیتی دور باغ، روی دیوار و غیره اهمیت دارد، طبق تعریف راهنمای خرید، سیم‌های خاردار، سیم‌هایی فلزی هستند که برای امنیت بخشی و حفاظت از محوطه‌های مختلف و نیز برای جلوگیری از تردد انسان‌ها و حیوانات، استفاده می‌شود. از طرفی، سیم خاردارها به خاطر ظاهر خود، علاوه بر حفاظت از محوطه‌ها، جلوه زیبایی نیز به مناطق حفاظت شده، می‌بخشد. سیم های خاردار حصاری، دارای سرهای تیز نیزه مانند هستند.

انواع سیم خاردار

سیم خار دار در دو نوع حلقوی و خطی تولید می‌شوند و در بازار وجود دارند. نوع خطی و حلقوی سیم خار دار از مفتول گالوانیزه گرم، تولید می‌شود و نوع خطی آن به وسیله مفتول‌های تیز و برنده به صورت خاردار در می‌آید و سیم خاردار حلقوی نیز به دو صورت معمولی و تیغی(تبری) ساخته می‌شود.

جدول مشخصات فنی سیم خار دار

سیم خاردار خطی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

مفتول گالوانیزه گرم که در ساخت این نوع سیم خار دار خطی استفاده می‌شود، به عنوان ارزان ترین نوع مفتول باعث می‌شود استفاده از این نوع سیم خار دار مقرون به‌صرفه باشد.
سیم خار دار خطی، در عین برخورداری از مقاومت بالا در برابر سرما و گرما و رطوبت و آب، از زنگ زدگی و خوردگی مصون می‌ماند و به همین خاطر بهترین گزینه برای حصارکشی امنیتی با قیمت پایین محسوب می‌شود. این سیم‌ها از دو رشته مفتول ساخته شده‌اند که به دور یک محور پیچ می‌خورند.

از این نوع سیم خار دار بیشتر برای حفاظت محوطه کارخانه‌ها، مراکز نظامی و فرودگاه ها و …. استفاده می‌شود، سیم خطی، به راحتی باز و بسته می‌شود، دوام و ماندگاری بالایی دارد، بسیار انعطاف پذیر بوده و مانع از عبور حیوانات می‌شود، نصب آن در انواع زمین‌ها آسان است، این سیم‌ها وزن بسیار کمی دارند و به همین دلیل حمل و نقل آن‌ها به راحتی انجام می‌شود.

قطر سیم خطی، حدود 100 سانتی‌متر است و از فولاد سخت ساخته شده و سپس تحت فرآیند گالوانیزاسیون گرم قرار گرفته‌اند. این سیم‌ها با ضخامت‌های مختلف در دسترس قرار دارند.

انواع سیم خاردار حلقوی

سیم خار دار حلقوی از یک رشته فولاد سخت فنری درست شده است، مقاومت بسیار بالایی دارد و خواص کشسانی آن بسیار زیاد است و در نتیجه از کیفیت بهتری برخوردار بوده و طی فرآیند گالوانیزاسیون گرم ایجاد می‌شود.
سیم خار دار حلقوی در دو نوع تولید و قیمت‌گذاری می شوند:

  • سیم خار دار حلقوی با خار سیمی
  • سیم خار دار حلقوی تبری یا لیزری

نوع سیم خار داری حلقوی با خار سیمی، شامل یک محور از جنس مفتول گالوانیزه است که دو رشته خار مفتولی گالوانیزه دور آن پیچیده شده است و از امنیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در پادگان‌ها و مراکز نظامی و امنیتی استفاده می‌شود.
سیم خار دار حلقوی تبری، بالاترین درجه مقاومت و کیفیت را نسبت به سایر انواع سیم خار دار دارد و کارایی و قدرت و مقاومت بالای آن باعث شده است که از قیمت بیشتری نیز برخوردار باشد. این نوع سیم خار دار حلقوی از مفتول گالوانیزه گرم تولید و در برابر رطوبت مقاوم است و در برابر فشارهای فیزیکی نیز تاب‌آوری بسیار بالایی دارد و مسافتی حدود 9 تا 13 متر را تحت پوشش قرار می‌دهد و برای کارخانجات و مناطق نظامی و پادگان‌ها کاربرد دارد.

معمولا این سیم خاردارها را در قسمت های بالایی دیوار و یا بالای فنس به کار می‌برند تا امنیت نسبی را ایجاد کنند، فنس به دلیل چشمه‌ای بودن امکان بالا رفتن را برای افراد ایجاد می‌کند اما با نصب سیم خار دار می‌توانید این مشکل را به آسانی حل نمایید.

سیم خاردار چیست و چگونه ساخته شد؟

سیم خار دار، سیم حصار معمولاً شامل دو سیم طولی است که به هم تابیده و کابل را تشکیل می‌دهند و در فواصل زمانی معین سیم‌های خار دار سیم یا کابل سیم یا کابل سیم پیچیده می‌شوند انواع سیم‌های خار دار بسیار زیاد است‌، کابل‌ها یک یا دو، گرد، نیمه‌گرد یا تخت هستند و دارای دامنه سنج هستند کابل دوتایی پیچ خورده استحکام بیشتری را ایجاد می‌کند و اجازه انقباض و انبساط بدون شکستگی را می‌دهد.

میله‌ها به منظور تأمین نقاط واضح‌تر، به صورت مورب بریده می‌شوند، آنها ممکن است از یک یا دو قطعه(دو یا چهار نقطه) تشکیل شده و به طور کلی در فواصل 4 تا 5 اینچ(10 تا 13 سانتی متر) از یکدیگر فاصله داشته باشند.

جنس سیم گالوانیزه

سیم فولادی روکش‌دار سیم فولادی گالوانیزه گسترده‌ترین سیم فولادی در طول تولید سیم‌ خار دار است که نوع تجاری این محصول، نوع کلاس 1 و کلاس 3 است یا این که به عنوان سیم فولادی گالوانیزه برقی و سیم فولاد گالوانیزه داغ نیز شناخته می‌شود.
سیم فولادی با آلیاژ روی و آلومینیوم پوشش داده می‌شود. سیم خار دار با روی، آلیاژ آلومینیوم 5 یا 10 درصد و سیم فولادی بد فلزی موجود است که به سیم گالفان نیز معروف است. سیم فولادی با روکش پلیمر سیم فولادی روی یا سیم فولادی روی – آلومینیوم با پوشش PVC ، PE یا سایر پوشش‌های پلیمری آلی.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد سیم خار دار روی لینک روبرو کلیک کنید: بیشتر >>

برای مشاهده سایر محصولات مرتبط با سیم خار دار روی لینک روبرو کلیک کنید: بیشتر >>